Grk sa novog Beograda nezadovoljan tretmanom u Splitu: "Sudije u Hrvatskoj su napravile veliku grešku" (video)

Večernje novosti 03.09.2022  |  Novosti online

VELIKA drama viđena je u odlučujućoj utakmici za prvo mesto u grupi na Evropskom prvenstvu u vaterpolu u Splitu između Hrvatske i Grčke. Utakmica je završena rezultatom 5:5 i Hrvatska je tako kao pobednik grupe izborila direktan plasman u četvrtfinale protiv pobednika utakmice Holandije i Gruzije, dok će Grčka kao drugoplasirana u drugom krugu igrati protiv Izraela.

FOTO: Igor Marinković Hrvatska u prvom poluvremenu nije postigla nijedan gol, a Grčka je postigla dva, pa je imala veliku prednost. Međutim, usledio je preokret Hrvatske u trećoj četvrtini, kada je Marinić-Kragić postigao za prvo i jedino vodstvo Hrvatske (4:3) na utakmici. Do kraja susreta golman Hrvatske reprezentacije je odbranio dva vrlo teška udarca Vlahopulosa i odveo svoju zemlju u četvrtfinale. Prvo mesto bilo je želja i Grčke jer to znači direktan ulaz u