Hrvat udaljio Dekija od klupe Intera!

Sportske.net 10.09.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Intera savladali su Torinu sa 1:0 u dramatičnoj utakmici šestog kola italijanske Serije A. "Neroazuri" su tako prekinuli lošu seriju rezultata, što je bilo posebno važno treneru Simoneu Inzagiju koji se pre ove utakmice nalazio pred otkazom, a kao njegov naslednik spominjao se naš Dejan Stanković.

Prvu veliku priliku na meču imao je Torino u 20. minutu preko Hrvata Nikole Vlašića. Sjajno je šutirao Vlašić u sam levi ugao Interovog gola, ali je maestralni Handanović sačuvao mrežu svog tima. Inter je bio bezidejan u prvom poluvremenu, "neroazuri" nisu uputili niti jedan udarac ka golu Vanje Milinkovića-Savića. Na startu drugog dela ponovo velika prilika za goste iz Torina, i opet majstorska odbrana Handanovića, ovoga puta glavom je šutirao Antonio Sanabrija.