Španska košarka ne mora da brine za budućnost

Sputnik 17.09.2022

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Španije, aktuelni svetski prvak, u znatno izmenjenom sastavu uspela je da izbori plasman u finale Evrobasketa. Izabranici selektora Serđa Skariola savladali su juče domaćina Nemačku sa 96:91 u polufinalu i za titulu prvaka Evrope boriće se sutra u Berlinu u 20.30 protiv Francuske.

Da je Španija istinska „zemlja košarke“ potvrđuje apsolutna dominacija njenih mlađih reprezentativnih selekcija, koje su igrale finale u svim starosnim kategorijama ove godine na evropskim ili svetskim prvenstvima. Tako su muška i ženska selekcija do 16 godina na evropskim šampionatima osvojile srebrne medalje. U konkurencoiji do 17 godina ostvaren je identičan učinak na svetskim prvenstvima - dva srebra. Muška selekcija Španije do 18 godina osvojila je zlato na