Извор: Каматица/Економија архива вести 24.09.2022
За програм Моја прва плата пријавило се 5.000 послодаваца
Каматица 24.09.2022
"Пријављивање послодаваца траје до четвртка, 22. септембра а имајући у виду нашу навику да све радимо у последњи час, за очекивати је да ће број пријављених послодаваца и оглашених радних места за ангажовање младих бити још… »
Лидл се шири и на тржиште Црне Горе?
Каматица 24.09.2022
"Биг ће довести 20 светских брендова и отворити 300 нових радних места. Лидл је већ купио земљиште у нашем граду, тако да ћемо и ту имати нова радна места”, казао је Ковачевић за Радио-телевизију Црне Горе, преноси Инвеститор… »
"Електрични аутомобили су ризик за аутоиндустрију"
Каматица 24.09.2022
- Видимо које су последице недостатка гаса по Немачку и Европу, зато што нисмо разматрали алтернативе. У аутомобилској индустрији би то требало да узмемо као повод да размислимо шта можемо учинити ако буде премало батерија… »
Због чега се у Србији најчешће иде у инвалидску пензију?
Каматица 24.09.2022
Годишњи статистички подаци Фонда за пензијско и инвалидско осигурање показују да је од 2008. до краја 2021. дуплиран број пензионера самосталних делатности и то са 50.959 на 104.045 док је видно опао број земљорадника који… »

