Mitrovićev prvi het-trik na zvaničnim utakmicama

Sport klub 24.09.2022  |  Autor:Milan Stojiljković

U toku je početak drugog poluvremena utakmice između Srbije i Švedske, vode Orlovi sa 3:1, a praktično već sad se zna igrač utakmice - Aleksandar Mitrović! Golgeter Srbije postigao je sva tri pogotka – u 18, 45. i 50. minutu! To je ujedno drugi het-trik Mitrovića u dresu reprezentacije Srbije, ali prvi na zvaničnim utakmicama.

Prvi het-trik postigao je u prijateljskom meču protiv Bolivije 2018. godine u Gracu kada je Srbija pobedila sa 5:1. Aleksandar Mitorivć je sa ukupno 49 golova ubedljivo najbolji strelac nacionalnog tima. Nedostaje mu još samo jedan do jubilarnog 50. pogotka! ⚽️⚽️⚽️ Хет-трик незаустављивог Александра Митровића! 🇷🇸🤯🔥 #MitrosOnFire #Mitrović #SRBSWE pic.twitter.com/cllvksj1O6— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) September 24, 2022