Strašan pogodak! Mladi Slovenac razbucao mrežu Švedske golom na kom bi mu pozavideo i sam Van Basten! Golčina za TV špice (video)

Kurir 28.09.2022
Strašan pogodak! Mladi Slovenac razbucao mrežu Švedske golom na kom bi mu pozavideo i sam Van Basten! Golčina za TV špice…

U utorak veče Švedska i Slovenija su remizirale u poslednjem kolu B Lige nacija (1:1), a gol Benjamina Šeška u 28. minutu za vođstvo Slovenije bio je verovatno najlepši te večeri.

Mladi Slovenac, bosanskog porekla, dočekao je loptu koju mu je poslao Petar Stojanović i sjajnim volejom iz prve zatresao mrežu golmana Švedske Olsena. Ovaj gol malo je podsetio i na onaj legendardni Marka van Bastena, iz finala Evropskog prvenstva 1988. godine protiv Sovjetskog saveza, koji se smatra jednim od najboljih golova u istoriji fudbala. Ovaj gol na kraju nije doneo pobedu Sloveniji, jer su Šveđani izjednačili golom Emila Forsberga iz 42. minuta, ali je