Hrabre Srpkinje poražene od Amerike! Lavovska borba do poslednjeg daha, Marina ima tim za ponos

Sputnik 29.09.2022

Srpske košarkašice izgubile su u četvrtfinalu Svetskog prvenstva od selekcije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 88:55 (25:23, 25:10, 16:10, 22:15). Jasno je bilo da je pobeda Srpkinja ravna čudu, ali su se izabranice Marine Maljković borile do poslednjeg minuta.

Kada je žreb izvukao protivnika za četvrtfinale znale su srpske košarkašice da moraju da daju maksimum. Amerikanke važe za ubedljivo najjaču silu i tokom celog prvenstva igraju na neverovatnom nivou. Srpkinje su se u prvoj četvrtini borile impresivno i potpuno jednako odgovarale Amerikankama. Iako nisu uspevale da zaustave furiozne napade, istom merom su uspevale da poentiraju, međutim ritam je pao u drugoj deonici. Potpuno su Amerikanke zatvorile srpske