Poraz Partizana u Vitoriji nakon produžetaka: Naneli tragičar, Hauard vodio Baskoniju do pobede

Euronews 14.10.2022  |  Autor: Euronews

Košarkaši Partizana izgubili su od Baskonije u Vitoriji nakon produžetaka 103:96 (14:13, 32:19, 21:26, 22:21, 14:17) u drugom kolu Evrolige.

Crno-beli su bili na pragu pobede, ali je Naneli promašio ključno bacanje u finišu regularnog dela, da bi fenomenalni Hauard u poslednjem napadu pogodio trojku za izjednačenje (89:89). Posle uvodna dva minuta produžetka Beograđani su zahvaljujući Madaru i Lesoru poveli 94:89, ali je onda usledila furiozna 8:0 serija u režiji nekadašnjeg plejmejkera Denvera, koji je i definitivno rešio pitanje pobednika. Panter, koji je bio naročito zapažen u drugom poluvremenu,