Alba posle drame i produžetka dobila Milano, Valensija kući poražena od Asvela

RTS 14.10.2022

Alba je u posle produžetka slavila u Milanu 80:74 (26:12, 12:18, 22:21, 10:19). U jako uzbudljivom susretu Alba je timskom igrom ipak uspela da istrpi nalet domaćina u finišu meča. Asvel u gostima posle takođe neizvesne završnice iznenadio Valensiju 77:76 (16:27, 26:11, 20:21, 15:17).

Mnogo je toga viđeno u Milanu, od maksimalne prednosti 17 poena za goste, do skromnih 10 postignutih poena u četvrtoj četvrtini. Perfektna igra gostiju u prvoj četvrtini, odlična rešenja u napadu, dosta lakih poena, pogotovo posle drugog napada, praćena odličnom igrom u odbrani, pre svega građenjem obruča dala je neočekivanih 14 poena prednosti. U drugoj četvrtini Milano je potpomognut domaćim košarkašima uspeo da smanji prednost i u svlačionicu ode sa osam poena