Gudurić zatrpao koš Makabija, Olimpijakos naneo novi poraz Žalgirisu

RTS 14.10.2022

Košarkaši Fenerbahčea rutinski su savladali Makabi iz Tel Aviva 86:71 (23:20, 23:12, 19:20, 21:19) ne dozvolivši im da ozbiljnije zaprete i dovedu ishod meča u pitanje. Olimpijakos je u Pireju pred velikim brojem domaćih navijača nadigrao ekipu Žalgirisa 90:80 (18:21, 26:14, 23:23, 23:22).

Najzaslužnija za pobedu bila je skok igra domaćina pogotovo u drugoj četvrtini u kojoj su i odličnom igrom u odbrai sveli Makabi na svega 12 poena. Prednost od 14 poena sa kojom je Fenerbahče otišao na poluvreme bila je garant sigurnosti za nastavak meča. Izabranici Dimitrisa Itudisa su nastavili da igraju u istom ritmu i nisu dozvolili Makabiju da uhvati rezultatski priključak. Marko Gudurić odigrao je odlično čitavu utakmicu, a pogotovo drugo poluvreme u kom je