Vodio je Srbiju 20 godina, a sada kao navijač otkriva za Sputnjik: Te devojke ne mogu da izgube!

Sputnik 17.10.2022

Zoran Terzić bio je selektor odbojkaške reprezentacije Srbije pune dve decenije, sa kojom je osvojio ukupno deset medalja sa najvećih takmičenja. Posle 20 godina odlučio je da ode sa mesta selektora, a zamenio ga je Danijele Santareli. Prvi uspeh odbojkašica bez njega na čelu tima, Terzić je komentarisao za Sputnjik.

Sve je ostalo isto, Srpkinje su ponovo prvakinje sveta i okićene su zlatom, ali na mestu selektora je drugi čovek. Bronza i srebro sa Olimpijskih igara, zlato i bronza sa svetskog prvenstva kao i tri zlata, dva srebra i bronzu i Evropskih prvenstava osvojio je Zoran Terzić, a one su znanje koje im je preneo nastavile da dopunjavaju sa Italijanom i ponovo stigle do krune. Na prošlom prvenstvu izgarao je sa njima pored terena, a ovoga puta po prvi put u ulozi