90.000 Ljudi na Marakani je ustalo i aplaudiralo maradoni: El Pibe je u Beogradu postigao jedan od najlepših golova u karijeri!

Kurir 20.10.2022
90.000 Ljudi na Marakani je ustalo i aplaudiralo maradoni: El Pibe je u Beogradu postigao jedan od najlepših golova u…

Na današnji dan, 20. oktobra 1982. godine, legendarni Argentinac Dijego Armando Maradona na beogradskoj Marakani postigao je jedan od najlepših golova u karijeri.

Pre tačno četiri decenije Crvena zvezda je u tadašnjem Kupu evropskih šampiona dočekala slavnu Barselonu predovđenu neprevaziđenim Maradonom. Katalonci su slavili rezultatom 4:2, a dvostruki strelac na meču bio je popularni El Pibe. Maradona je već u desetom minutu ovog meča doveo Barselonu u vođstvo od 1:0, ali drugi pogodak je ono što mnogi i dan danas pamte. U 48. minutu navijači, njih gotovo 90.000, imali su priliku da vide jedan od najlepših lob udaraca u