ДРИ: Део новца од продатих БусПлус карата Град Београд књижио као свој суфицит
Н1 Инфо 29.10.2022 | Аутор:Даниела Илић Красић

Државна ревизорска институција годинама упозорава градске власти у Београду да новац од продатих карата за јавни превоз не сме да се слива у градску касу, па тек потом да се расподељује превозницима, јер није реч о јавном приходу.
Ни прошла година по томе није била изузетак. Чак је приказан и вишак у градском буџету по том основу, од 3,6 милиона динара, па произилази да је град - зарадио од продаје БусПлус карата за јавни превоз. У ревизији збирних финансијских извештаја завршног рачуна буџета Града Београда за 2021. годину, државни ревизори утврдили су, између осталог, да су буџетски приходи града Београда у 2021. години увећани за износ од 6,12 милијарди динара (6.118.039.000 динара) на

![[ДУБАИ АИРСХОВ 2025] ЕДеПро премијера: Нова елиса са променљивим кораком у потпуности израђена од композита](https://nstatic.net/378/40904378nzovbz.jpg)




