Partizan ubedljiv protiv Radničkog iz Niša

Beta 30.10.2022

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Radničkog iz Niša sa 4:0, u utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Partizan je poveo u sedmom minutu, a vodeći gol je postigao Andrija Pavlović. Veliku grešku je napravio igrač Radničkog Maka Gaku, koji je dodao loptu do napadača crno-belih, a Pavlović je bio precizan sa dvadesetak metara.

Osam minuta kasnije domaći tim povećava rezultat. Korner je izveo Danilo Pantić, a najviši u skoku bio je Rikardo Gomeš.

Gomeš je drugi gol na meču postigao u 55. minutu. Ušao je napadač Partizana u šesnaesterac odakle je uputio udarac, a golman niškog tima Dragan Rosić uspeo je samo da zakači loptu na putu ka golu.

Konačan rezultat u 83. minutu posle asistencije Bibrasa Natha postavlja 18-godišnji Samed Baždar.

Partizan se vratio na drugo mesto sa 37 bodova, i ima sedam manje u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu. Niški tim se nalazi na 11. mestu sa 16 bodova.

U sledećem kolu Partizan gostuje TSC-u, a Radnički dočekuje Kolubaru.