Dobro došli u Novakov Pariz! Sedam istorijskih rekorda srpskog asa koji će teško biti oboreni
Sputnik 30.10.2022
![Dobro došli u Novakov Pariz! Sedam istorijskih rekorda srpskog asa koji će teško biti oboreni](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Srpski teniser Novak Đoković nastupaće na Mastersu u Parizu koji počinje u ponedeljak, a da je najveći favorit osvajanje trofeja govore rekordi koji su u njegovom vlasništvu.
Novak Đoković stigao je u Pariz gde će braniti trofej od prošle godine. Žreb mu nije bio previše naklonjen, na istoj strani nalaze se Rafael Nadal i Stefanos Cicipas, ali je srpski teniser i dalje prvi favorit. Đoković je u „gradu svetlosti“ vlasnik čak sedam rekorda i daleko je najuspešniji teniser na tom turniru. Novak je prvi trofej u Parizu osvojio je 2009. godine, u polufinalu eliminisao je Rafaela Nadala, a u borbi za trofej pobedio je Gaela Monfisa. Posle