Zvezda u Istanbulu: Bilo je pomaka, ali…

Sport klub 11.11.2022  |  Autor:Saša Ozmo

Energetski živahnije, ravnopravno 33 minuta, ostavila je Crvena zvezda bolji utisak nego u prethodnim mečevima, ali opet nije došla u priliku da pobedi i pretrpela je poraz dvocifrenom razlikom: ovoga puta od Fenerbahčea, trenutno tima u najboljoj formi u Evropi, sa 93:79.

U prvom poluvremenu se Zvezda mučila sa defanzivnim skokom i sa lošom selekcijom faulova, pa su primljene i trojke iz kontri koje nisu morale da budu primljene. Te dve stvari mučile su Zvezdu u nešto manjoj meri i do kraja utakmice (ukupno 21 primljen poen iz kontri), uključujući i dve uzastopne trojke kojima se Fener odlepio na 76:67 i ubrzo prelomio meč u poslednjoj deonici. Cele sezone košarkaši crveno-belih pričaju da padove moraju da svedu na minimum, te da