Poraz Stevanović, ugašena nada za Srbiju

Sport klub 12.11.2022  |  Autor:Vladimir Vesić

Ženska teniska reprezentacija Srbije nije uspela da obezbedi plasman u kvalifikacije Svetske grupe Bili Džin King kupa za 2023. godine, pošto je Marsela Zakarijas pobedila Nataliju Stevanović u dva seta 6:0, 6:4 i donela Meksiku i treći poen.

Prosuto prvog dana nije uspela da spase Natalija Stevanović inače 211. teniserka sveta. Ona je ušla umesto Olge Danilović, koja je bila predviđena za ovaj meč i za 88 minuta poražena od Zakarijas, koja je igrala kao u transu u rodnom gradu. Osvojila je Stevanovićeva svega četiri gema i nije mogla više od ubedljivog poraza. Odluka u drugom setu pala je u devetom gemu, u kojem je Zakarijas napravila odlučujući brejk pri rezultatu 4:4 i u narednom uspešno servirala za