Klermon ispustio vođstvo, nezaustavljivi Lans nastavlja poteru za Pari Sen Žermenom!

Sportske.net 12.11.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Lansa nastavili su pobednički niz pošto su savladali Klermon kod kuće rezultatom 2:1 u okviru 15. kola francuske Lige 1. "Žuto-crveni" su od samog početka nametnuli svoj ritam igre, ali ih je poremetio nesrećni autogol Abdula Sameda u 38. minutu meča.

U drugom poluvremenu usledio je totalni preokret. Igrao se 60. minut meča kada se Vesli Said najbolje snašao u kaznenom prostoru i matirao nemoćnog Dijaa. Osam minuta kasnije, konačan rezultat postavio je Seko Fofana posle dodavanja Gradija. Lans od početka sezone nema poraz na domaćem terenu, a zbog sjajne forme nalazi se na drugoj poziciji Lige 1 sa 36 bodova, dva manje od Pari Sen Žermena koji ima utakmicu manje. Klermon je 10. sa 19 bodova.