Tander ubacio 122 poena za tri četvrtine, istakao se i Poku

Sport klub 13.11.2022  |  Autor:Nikola Novaković

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera kao gosti su u nedelju pobedili Njujork Nikse u utakmici na kojoj smo ukupno videli 280 poena! Slavila je ekipa iz Oklahome rezultatom 145:135 u „Medison skver gardenu“, najpoznatijoj hali na svetu, a dobru partiju pružio je i srpski košarkaš Aleksej Pokuševski.

Popularni „Poku“ duel je završio sa 12 poena (5/8 iz igre), 2 skoka, 3 asistencije, 1 blokade, 1 ukradene i 2 izgubljene lopte za 18 minuta na parketu. Bio je starter u timu koji vodi Mark Degnolt. U ovom izuzetno efikasnom matineu Oklahoma je bila šuterski raspoložena tokom gotovo čitavog susreta, a posebno su blistali igrači „Grmljavine“ u prvoj četvrtini – u njoj su ubacili čak 48 poena! Treba reći da je taj učinak i dalje daleko od rekorda NBA – Bafalo Brejvsi