Japan slavi spektakularan preokret – crno-beli jaguar srušio nemački mit!

Sputnik 23.11.2022

Iako volimo to da mislimo, fudbal definitivno nije više igra u kojoj na kraju uvek pobeđuju Nemci. To je potvrdio i Japan koji je savladao „Pancere“ na startu Svetskog prvenstva posle preokreta sa 2:1 i priredio jedno od najvećih iznenađenja na Mundijalu.

Heroj trijumfa Samuraja je Takuma Asano. Nekadašnji napadač Partizana maestralno je pobegao odbrani Nemačke u 83. minutu i provukao loptu pored nemoćnog Manuela Nojera za veliko slavlje Japana i istorijsku pobedu. Bio je to šah-mat sjajnog tima sa istoka koji je u drugom poluvremenu pregrmeo brojne promašaje Nemaca i uspeo da stigne do velikog trijumfa. Nemačka je dominirala oko 70 minuta, povela je pogotkom Gundogana iz penala u 33. i imala bar još tri „mrtve“