Maroko je ovaj dan čekao 24 godine

Sputnik 27.11.2022

Možda ljubitelji fudbala to ne znaju, ali ovaj sport u Maroku ima više nego veliku popularnost. Prate ga svi, na ulicama svuda vidite dečicu koja trči za loptom, strast je ogromna i danas se to Marokancima vratilo. Savladali su Belgiju sa 2:0 i doneli naciji ogromnu radost.

Poslednja pobeda Marokanaca na Mundijalu pre ove bila je protiv Škotske davne 1998. godine. Možda su mogli Marokanci da iznenade i Hrvatsku, ali je taj meč završen rezultatom 0:0. Kada Hrvati nisu platili, bilo je jasno da bi to moglo da se dogodi Belgijancima. Dali su Marokanci gol krajem prvog poluvremena, ali je on poništen. Ipak, sve su nadoknadili u drugih 45 minuta, strelci su bili Sabiri u 73. i Abujlal u 92 minutu utakmice. Navijači su posle utakmice bili u