Pioniri plivačkog kluba Spartak osvojili četvrto mesto na Zimskom prvenstvu Srbije

Danas 29.11.2022  |  N. J.

U organizaciji Plivačkog saveza Srbije, pioniri plivačkog kluba Spartak, uzrasta od 10 do 12 godina, su na Zimskom prvenstvu Srbije za pionire u Novom Sadu postigli zapažene rezultate.

Na prvenstvu je učestvovalo 275 takmičara iz 44 klubova Srbije. Pioniri plivačkog kluba Spartak su na Zimskom prvenstvu ekipno zauzeli četvrto mesto, navodi Subotica.info. U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su ukupno šest medalja od kojih jednu zlatnu, tri srebrne i dve bronzane. Uspeh je upotpunila Sara Stipić koja je postala nova rekorderka Srbije na 100 kraul u kategoriji devojčica do 10 godina. Osvajači medalja na Prvenstvu su: Miša Novović koja je osvojila