Hrabri Senegalci u osmini finala Mundijala – dva minuta je bilo dovoljno da san ponovo oživi!

Sputnik 29.11.2022

Fudbaleri Senegala obezbedili su drugo mesto u grupi A na Svetskom prvenstvu u Kataru i plasirali se u nokaut fazu posle pobede nad selekcijom Ekvadora rezultatom 2:1.

Neverovatan meč odigran je na stadionu Halifa, iako je od početka delovalo da će Senegalci na lak način obezbediti plasman u osminu finala. Fudbaleri Senegala neprestano su stvarali prilike, tokom prvog poluvremena šutnuli su 12 puta ka golu protivnika, a konačno je jedan od pokušaja završio i u mreži kada je sa bele tačke šutirao Ismaila Sar. Neoprezno su grubo igrali Ekvadorci, a Inkapije je oborio Senegalca i zato je penal bio potpuno opravdana odluka sudije. U