Holandija i Senegal izborili plasman u osminu finala Svetskog prvenstva iz Grupe A

Danas 29.11.2022  |  V. N.

Fudbalske reprezentacije Holandije i Senegala izborile su plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva u Kataru nakon današnjih mečeva poslednjeg kola u grupi A.

Holandija je pobedila domaćina šampionata Katar sa 2:0 (1:0) golovima Kodija Gakpoa u 26. i Frenkija de Jonga u 49. minutu i u drugu fazu prvenstva plasirala se kao prvoplasirana ekipa iz grupe. Senegal je u odlučujućoj utakmici bio bolji od Ekvadora rezultatom 2:1 (1:0) i tako se probio na drugo mesto u grupi. Golove za šampiona Afrike postigli su Ismaila Sar u 44. minutu iz penala i Kalidu Kulibali u 70. minutu, dok je strelac za Ekvador bio Moises Kaisedo u 68.