Luisove suze za kraj i emotivna poruka: Dali smo sve za svoju zemlju

Sputnik 03.12.2022

Kapiten i ikona Urugvaja Luis Suares teško je podneo sve ono što se dogodilo u poslednjem kolu grupne faze na Mundijalu. Njegova selekcija pobedila je Ganu 2:0, ali je iznenađujući poraz Portugalije od Južne Koreje rezultatom 2:1 uticao da Urusi ostanu bez osmine finala. U suzama su bili Suares i drugovi, a legendarni napadač je imao emotivnu poruku.

Suaresove suze obišle su fudbalski svet. Izašao je iz igre u 66. minutu kada ga je zamenio Edinson Kavani, da bi u samom finišu susreta video na semaforu da je Koreja postigla gol u 91. minutu protiv Portugalije, što je značio kraj svih nada Urguvajaca da mogu u nokaut fazu. Nekoliko sati posle eliminacije bivši as Liverpula, Barselone, Ajaksa i Nasionala, oglasio se putem društvenih mreža, gde je izneo izuzetno emotivne reči. Iskusni 35-godišnji napadač je tako