Kunde nosio nakit na meču, sudija mu naredio da ga skine

Sport klub 04.12.2022  |  Autor:Sport Klub

Francuski reprezentativac Žul Kunde nosio je zlatni lanac od početka utakmice osmine finala Svetskog prvenstva u Kataru Francuska - Poljska, ali je sudija Hesus Valensuela u finišu prvog poluvremena tražio da defanzivac Barselone skine nakit.

O Mundijalu u Kataru čitajte na sajtu Sport Kluba. Francuska je taj meč dobila rezultatom 3:1, a Kunde je na terenu bio do nadoknade drugog dela – u 92. minutu je svoje mesto ustupio Aleksu Disasiju. Lekari Trikolora su ušli na teren i pomogli 24-godišnjaku da skine ogrlicu. Po pravilima FIFA, nakit je na terenu zabranjen iz bezbedonosnih razloga. Nije dozvoljeno nositi nositi prstenje, ogrlice, narukvice, minđuše, kožne i gumene aksesoare i slično. Zabranjeno je i