Hrvatska nakon penala ide u četvrtfinale: Livaković heroj „vatrenih“, Japan propustio veliku šansu

Nova 05.12.2022  |  Autor:Andrej Jakovljević

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru nakon što je savladala selekciju Japana posle boljeg izvođenja penala 1:1 (3:1).

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s. Gol za Japan je postigao Daizen Maeda u 43. minutu, dok je za Hrvatsku precizan bio Ivan Perišić u 55. minutu. Nakon velike borbe Hrvati su savladali nakon penala, a heroj „vatrenih“ je bio golman Dominik Livaković, koji je od četiri, odbranio čak tri penala. Ipak, Japanci su propustili veliku priliku da se nađu u četvrtfinalu, pošto su napadali tokom celog meča. Početak utakmice je bio veoma dinamičan i šanse su se