Zvezda „srušila“ Partizan u poslednjim sekundama: Nedović promašio sve, pa dao trojku za pobedu

Nova 08.12.2022  |  Autor:Miloš Ljubisavljević

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 76:73 (20:11, 13:29, 19:14, 21:22) u meču 12. kola Evrolige i prvom "večitom derbiju" u ovom formatu evropske elite.

Zvezda je meč rešila u poslednjem napadu, šutem Nemanje Nedovića za tri poena, iako dotle gotovo ništa nije mogao da ubaci sa distance. Crveno-beli su na tri minuta pre kraja bili gotovo prežaljeni jer je Partizan u tvrdom meču imao šest poena viška posle pogotka Kevina Pantera. Nije bilo dovoljno domaćinu, koga su sa tribina sve vreme bodrili „grobari“ u bučnoj „Areni“. Dva različita poluvremena mogli smo da vidimo na njenom parketu. U prvom je uvodna četvrtina