Ovaj momak je blago Hrvatske: Livaković ‘skida’ nemoguće, odbranio pet penala na Mundijalu! (video)

Hot sport 09.12.2022  |  HotSport

Fantastične partije golmana prvog polufinaliste u Kataru! Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je selekciju Brazila i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva.

Izabranici Zlatka Dalića su napravili ogromno iznenađenje i eliminisali su jednog od glavnih favorita za osvajanje ‘boginje’ nakon izvođenja jedanaesteraca. Posle 90 minuta igre nije bilo pogodaka, a prava uzbuđenja usledila su tek u produžecima. Brazil je poveo golom Nejmara u finišu prvog produžetka, da bi Bruno Petković poravnao na 1:1 u 117. minutu susreta. Heroj Hrvatske je još jednom postao čuvar mreže, Dominik Livaković. Ponovo je golman Dinamo Zagreba