Hrvatska u polufinalu Svetskog prvenstva, Livaković izbacio najvećeg favorita za titulu

Danas 10.12.2022  |  V. N.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u prvom četvrtfinalnom duelu, posle penala pobedila Brazil.

U neizvesnom duelu, bez puno velikih šansi, posle regularnog toka rezultat je bio 0:0, da bi u finišu prvog dela nastavka Brazil poveo golom Nejmara u 106. minutu, a Bruno Petković u 117. minutu izjednačio. Junak utakmice bio je golman Hrvatske Dominik Livaković, koji je imao čak 11 odbrana i sprečio Brazilce da ranije dođu do trijumfa, a u penal seriji odbranio šut Rodriga. Iako je ekipa selektora Titea u duel ušla kao veliki favorit, Hrvatska je disciplinovanom i