Istorija je ispisana! Marokanci su prvi afrički tim ikada u polufinalu Mundijala! Portugalci idu kući! (video)

Kurir 10.12.2022

Maroko je u polufinalu Svetskog prvenstva u Kataru, nakon što je u duelu četvrfinala savladao Portugal rezultatom 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Jusuf En Nesiri u 42. minutu. Ovo je prvi put u istoriji da jedna afrička selekcija prođe u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu! Portugal je krenuo ofanzivno u utakmicu i već u 5. minutu je Žoao Feliks bio u dobroj prilici za gol ali je Bono odbranio njegov šut glavom. Uzvratili su odmah Marokanci preo Atia Alaha i En Nesirija. Posed lopte je bio većinu vremena na strani tima Fernanda Santoša, ali ni Gereiro u 13. kao ni Žoao