Engleska se vraća kući, šampion čuva krunu – srećna Francuska slavi Lorisa i Žirua

Sputnik 10.12.2022

Reprezentacija Francuske poslednji je polufinalista Svetskog prvenstva u Kataru posle trijumfa nad Engleskom od 2:1. Uz mnogo sreće „Galski petlovi“ nastavljaju da brane titulu iz Rusije, pošto je Hari Kejn promašio penal za izjednačenje u 84. minutu, uz veliki broj promašenih šansi Engleza.

Dva puta je Francuska vodila, a na kraju je sačuvala nekako prednost koju joj je doneo Olivije Žiru pogotkom u 78. minutu. Zato će se u borbi za finale u sredu od 20 časova boriti sa Marokom. A upravo je Žiru bio prvi koji je zapretio glavom posle desetak minuta igre i uvodnog ispitivanja snaga. Francuska nenadano stigla do prednosti u 17. minutu. Aurelijen Čuameni, skupoceni vezista Reala, primetio je rupu u defanzivnom bloku Engleza i raspalio desnom nogom,