Argentina plače od sreće, Francuska od tuge! Finale Svetskog prvenstva o kome će pričati generacije: Mesi i Mbape pokazali svetsku klasu

Večernje novosti 18.12.2022  |  Novosti online
Argentina plače od sreće, Francuska od tuge! Finale Svetskog prvenstva o kome će pričati generacije: Mesi i Mbape pokazali…

JEDNA od najinteresantnijih priča u istorija sporta dobila je svoj krajnji epilog. Nakon čudesnog finala Svetskog prvenstva Argentina je šampion sveta! Posle 120 minuta borbe bilo je 3:3, a onda su "gaučosi" odneli pobedu u penal seriji, rezultatom 4:2, u utakmici o kojoj će pričati generacije

FOTO: AP/Tanjug Prvih 45 minuta bili su demonstracija sile "gaučosa", a o tome koliko je to poluvreme bila tortura za sve u zemlji "galskih petlova" govori i činjenica da Francuska nije uputila niti jedan udarac ka golu rivala. Očekivalo se da će, poput mnogih finala, i danas uvertira proteći u početnom ispitivanju snaga, ipak to nije bio slučaj. FOTO: AP/Tanjug Selektor Južnoamerikanaca, Skaloni, je postavio ultra-ofanzivnu taktiku, i od prvog sudijskog zvižduka