Kup kralja - Barsa tri puta vodila, pa se brukala, Fati rešio spektakl od sedam golova i 120 minuta!

Sportske.net 04.01.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Barselone plasirali su se u narednu rundu Kupa kralja daleko teže nego što se očekivalo, pošto su trećeligaša Inter siti savladali tek posle produžetaka rezultatom 4:3.

Barsa je tri puta vodila golovima Arauha, Dembelea i Rafinje, ali je Soldevilja het-trikom svaki put vraća Inter siti. Ipak, u 104. minutu Ansu Fati je stavio tačku na ovaj meč. Ćavi Ernandes je izveo prilično snažan sastav, a štoperski tandem su konačno činili Arauho i Kunde. Upravo je Arauho postigao pogodak već u četvrtom minutu, pošto je glavom zakucao loptu Pabla Toresa. Arauho je bio heroj i nekoliko minuta kasnije kada je sa gol linije klizećim izbio loptu i