FA kup - Ma, kakav derbi, Siti se igrao sa Čelsijem, Vila ispala od četvrtoligaša!

Sportske.net 08.01.2023  |  Sportske.net

Ono što je trebalo da bude najveći derbi trećeg kola FA kupa pretvorilo se u "igru mačke i miša".

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali ekipu Čelsija rezultatom 4:0 i tako se kvalifikovali u četvrtu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu. Dugo će Grejem Poter pamtiti taktičku lekciju koju mu je priredio Pep Gvardiola, sve je bilo gotovo praktično u prvih 45 minuta kada su "građani" već vodili sa tri gola razlike. Goleadu domaćina otvorio je Rijad Marez fantastičnim slobodnim udarcem u 23. minutu, da bi Hulio Alvarez sedam minuta kasnije sa