Ikardi "začinio" brodolom Fenerbahčea u velikom derbiju Turske, Galatasaraj na "plus četiri"!

Sportske.net 08.01.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Galatasaraja slavili su u velikom derbiju protiv Fenerbahčea kao gosti rezultatom 3:0 u okviru 18. kola turske Superlige.

Izabranici Okana Buraka ostvarili su pobedu u najvećem derbiju Turske i tako dodatno odmakli direktnom rivalu za titulu. Strpljivo je i pametno Galatasaraj čekao svoju priliku, mudro prepustivši terensku inicijativu Feneru koja domaćinu nije mnogo vredela. Nakon poništenog gola Bardagdžija, Galatasaraj je postigao i regularan pogodak u 32. minutu kada je Seržo Oliveira zatresao mrežu posle odbitka iz kornera. Žorž Žežuš je izmenama u drugom poluvremenu pokušao da