Srbija odradila posao protiv autsajderske Argentine i ostala u igri za Olimpijske igre

Danas 21.01.2023  |  O. N.

Za razliku od meča sa Norveškom, naši rukometna reprezentacija nije ispustila prednost posle 30 minuta već je boljom partijom u drugom poluvremenu stigla do pobede potrebne za nastavak borbe za Pariz 2024. godine – 28:22.

Dobar deo prvog poluvremena je Argentina mučila Srbiju i(li) su Orlovi postepeno podizali svoju radnu temperaturu, tražeći pravi recept za otpor borbenih Gaučosa. Trebalo je da prođe neko vreme da naš tim „skupi“ odbranu, predvođenu golmanom Cuparom. I, još više, „našteluje“ napad, gde nije bilo dovoljno protočnosti i preciznosti. S tim da su im povremeno posao otežavale sudije iz Alžira, očigledno ispod nivoa znanja potrebnog za arbitriranje na planetarnom