Danska poslala Hrvatsku kući, Norveška bolja od Nemačke: Poznati svi parovi četvrtfinala na Svetskom prvenstvu

Kurir 23.01.2023

Odigrane su i poslednje dve utakmice grupne faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u rukometu Prvo mesto u Grupi 3, u kojoj se takmičila i reprezentacija Srbije, osvojila je Norveška koja je u duelu dve vodeće ekipe savladala Nemačku sa 28:26.

Norvežani zadržali maksimalan učinak i sa deset bodova završili na vrhu tabele ispred Nemačke, ali obe selekcije nastavljaju takmičenje u četvrtfinalu. .Konačan plasman Grupe 3: Norveška 10, Nemačka 8, Srbija 6, Holandija 4, Argentina 2, Katar 0. U isto vreme, Danska i Egipat su u Grupi 4 odlučivali o prvom mestu, ali i o sudbini reprezentacije Hrvatske. Na kraju, aktuelni svetski prvak Danska je slavila sa 30:25 i osvojila prvo mesto u grupi sa devet bodova, a