Lebron džaba brojao do 47, Lejkersi izgubili od Klipersa, u okršaju istoka Majami bolji od Bostona

RTS 25.01.2023

Košarkaši Los Anđeles klipersa nadigrali su gradskog rivala Lejkerse 133:115 i dodatno im zakomplikovali borbu za ulazak u plej-in. Majami je na domaćem parketu savladao ekipu Bostona 98:95.

Lejkersi su ponovo izgubili od Klipersa i ovo im je osmi poraz u poslednjih deset utakmica. Ekipa Lebrona Džejmsa polako izlazi i iz borbe za plej-in. Od uvodni minuta meča se videlo da meč neće biti lak za Lejkerse koji su sa sedam minuta zaostatka ušli u drugu četvrtinu. Tu se njihovi problemi nisu zaustavili, jer su rivalu dozvolili da postigne 40 poena i na poluvreme ode sa velikih 77:54. Zaigrala je Lebronova ekipa malo bolje i dobila treću deonicu 28:21, ali