Real slomio gradskog rivala: Atletiko vodio pa sve ispustio u duelu za polufinale Kupa kralja!

Hot sport 26.01.2023  |  Jovan Jovanović

Madridski derbi je pripao „kraljevskom klubu“ Fudbaleri Reala su se plasirali u polufinale Kupa Kralja pošto su danas savladali ekipu Atletiko Madrida nakon produžetaka sa 3:1.

Heroj trijumfa „kraljevskog kluba“ bio je Karim Benzema koji je postigao pogodak za totalni preokret u završnici prvog produžetka. Ipak, Atletiko je bolje otvorio utakmicu pošto je već u 19. minutu Alvaro Morata savladao Kurtou za prednost „jorgandžija“. Sa druge strane, Real je igrao stpljivo, gradio prilike i čekao izjednačenje. Tako, u 78. minutu, posle asistencije Modrića, Rodrigo je promešao odbranu rivala i postigao pogodak za 1:1. Već smo napomenuli da je