Srbija pobedila Ameriku u Los Anđelesu – Piksijevi novi Orlovi blistali u Holivudu

Sputnik 26.01.2023

Fudbaleri Srbije savladali su selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 2:1 u okviru prijateljske utakmice u Los Anđelesu. U izmenjenom sastavu reprezentacija Srbije odigrala je prvi meč od završetka Svetskog prvenstva u Kataru i zablistala na gostujućem terenu.

Dragan Stojković Piksi, selektor Srbije, odlučio se da na teren prvi izađu: Luka Ilić, Dejan Joveljić, Vladimir Lučić, Marko Mijailović, Nikola Petković, Đorđe Petrović, Nemanja Petrović, Veljko Simić, Nemanja Stojić, Mirko Topić i Ranko Veselinović. Srpski fudbaleri primili su gol u 29. minutu kada je mrežu zatresao Brendon Vaskez, međutim odlični Luka Ilić snašao se u 43. minutu i postigao gol za izjednačenje. Srbija je dobila slobodan udarac, a