Al Hilal u finalu Svetskog prvenstva: Saudijski klub napravio senzaciju i kući poslao Flamengo! (video)

Hot sport 07.02.2023  |  Andrej Žepačkić

Uspeli su! Fudbaleri Al Hilala iz Saudijske Arabije prvi su finalisti Svetskog klupskog prvenstva.

U polufinalu izbačen je brazilski Flamengo sa 3:2. Drugog finalistu saznaćemo sutra, nakon okršaja Real Madrida i Al Ahlija. Vrlo rano, u četvrtom minutu, poveo je Al Hilal golom Al Davsarija sa bele tačke. Ipak, činilo se da Flamengo ide ka preokretu nakon izjednačenja u 20. minutu preko Pedra. Međutim, utakmica se pretvorila u košmar za igrače Flamenga u poslednjim sekundama prvog dela igre. Žerson je napravio prekršaj za penal, dobio drugi žuti karton, a Al