Jokič protiv Minesote upisao novi tripl dabl, Bogdanović najefikasniji u porazu Atlante

Euronews 08.02.2023  |  Autor: Euronews

Novim tripl dabl učinkom, 19. u sezoni, Nikola Jokić vodio je Denver do ubedljivog trijumfa nad Minesotom rezultatom 146:112 (49:19, 30;29., 31:27, 36:37).

Srpski as zabeležio je 20 poena, 12 skokova i 16 asistencija, pogodio je osam šuteva iz igre iz deset pokušaja. Na terenu je proveo 28 minuta, trener Majk Meloun imao je priliku da odmara zvezdu ekipe, Denver je već u prvoj četvrtini stekao nedostižnih „plus 30“ (49:19). Najefikasniji u trijumfu tima iz Kolorada bio je Majkl Poreter Junior sa 30 poena, dok je Aron Gordon dodao 24 poena. Košarkaši Atlante Hoks poraženi su na gostovanju Nju Orelansku rezultatom