Praznih šaka iz "Šumica": Zvezda pobedila Radnički u rukometnom derbiju

Večernje novosti 12.02.2023  |  S. O.

KRENULI su Kragujevčani po dva boda u Beograd, ali se iz "Šumica" vraćaju praznih šaka. Derbi 15. kola Arhus lige doneo je sjajan rukomet, ali pobeda je ostala u dvorani Crvene zvezde - 29:27 (14:12), pa su tako ambiciozni Šumadinci doživeli i drugi poraz ovog proleća, jer su u pethodnom kolu izgubili i od drugog večitog rivala - Partizana

Foto: RK Radnički Vođeni motivom da što ranije obezbede plej-of, Šumadinci su priželjkivali da u duelu sa crveno-belima nadoknade izgubljeno od crno-belih. Ali zvezdaši, predvođeni fantastičnom Markom Đurovićem (11 golova) i nesavladivim golmanom Jelićem (15 odvrana), su odlično otvorili meč i već u 4. minutu vodili sa 3:0. Pokušavao je Radnički na sve načine da se rezultatski priključi, ali ih je tek minut odmora, pri rezultatu 9:4, "prodrmao", pa su zaigrali