Gudelj strelac u ubedljivoj pobedi Sevilje nad PSV-om

RTS 16.02.2023

Sevilja je na domaćem terenu ubedljivo savladala ekipu PSV-a sa 3:0 i potvrdila status vladara Lige Evrope. Juventus i Nant remizirali su 1:1 kao i Sporting i Mitiland. Monako je u gostima nakon preokreta savladao ekipu Leverkuzena 3:2.

Sevilja je na domaćem terenu ubedljivo savladala PSV iz Ajndhovena i revanš dočekuje mirne glave. Statistički, španska ekipa nije pokazala mnogo više od rivala, ali su njeni napadi bili konkretniji. Jedan takav je krunisan u nadoknadi prvog poluvremena kada je Sevilja stigla do svog prvog gola na meču. Nakon višeminutnog pritiska i igre ispred gola PSV-a u 47. minutu u sudijskoj nadoknadi En Nesiri se dobro snašao u šesnaestercu i loptu koju mu je poslao Hesus