Luka Jović sa dva gola prokrčio put Fjorentini ka osmini finala Lige Konferencija

RTS 16.02.2023

Fudbaleri Fjorentine savladali su kao gosti Bragu sa 4:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige Konferencija. Minimalne pobede Karabaga i Trabzonspora, remi Bodo Glimta i Leha. Revaši se igraju narednog četvrtka.

Fjorentina je iskoristila igrača više i u drugom poluvremenu stigla do ubeljive pobede. Revanš u Italiji biće formalnost. Luka jović je postigao prva dva kola za svoju ekipu i tako krunisao sjajnu igru na ovom meču. Posle njega dva gola je postigao i Kabral Luka Jović doveo Fjorentinu u vođstvo u prvoj minutu nadoknade vremena u prvom delu igre. Precizan centaršut Birađija, Jović je odlično skočio i glavom poslao loptu u donji desni ugao. U 55. minutu domaćin je