Novi Beograd silan u nastavku: Naš prvak u Ligi šampiona savladao neugodni Sabadelj sa 16:11

Večernje novosti 17.02.2023  |  S. Krstović

PAMTI se samo pobeda. Vaterpolisti Novog Beograda nisu blistali, ali su u osmom kolu grupe B Lige šampiona i na svom bazenu dokazali da su mnogo kvalitetniji od Sabadelja - 16:11 (4:2, 4:4, 5:2, 3:2). Puleni Živka Gocića u devetom kolu, 28. februara dočekuju Ferencvaroš.

M. Vukadinović U prvom delu vodila se izjednačena borba. Novobeograđani su bili agresivni u napadu, ali nesigurni u odbrani, tako da im ni prednost od 7:4 nije garantovala mirnu završnicu, jer je vicešampion Španije za tri minuta izjednačio na 7:7. Srećom, u drugom poluvremenu naš prvak je zaigrao čvršće u odbrani i za nekoliko minuta je slomio otpor žilavog protivnika, koji se predao kada je Skumpakis na početku poslednje četvrtine pogodio za 14:9. - Najbitnije je