Miša bez druge titule u karijeri: Fric bolji od Kecmanovića u finalu Derlej Biča

Večernje novosti 19.02.2023  |  S. R.

BEZ snage za podvig. Srpski teniser Miomir Kecmanović izgubio finale ATP turnira u Derlej Biču (iz serije 250), od Amerikanaca Tejlora Frica, nakon sat i 59 minuta borbe na terenu – 2:1 (6:0, 5:7, 6:2)

Foto: EPA-EFE/KIMIMASA MAYAMA Uzde meča od samog početka imao je u svojim rukama domaći igrač, pogotovo u prvom setu. Bio je nepogrešiv posle prvog servisa, a ispalio je čak 15 vinera. Naš as je tek u drugom činu pokazao bolje lice,čak je i spasio meč loptu pri rezultatu 5:4. U narednom, napravio je brejk koji je potom povrdio i odveo duel u odlučujući set. U trećem, Beograđanin je poklekao u četvrtom gemu, što je ujedno bilo i kraj nade da može da dođe do