Svetislav Pešić: Nismo imali sreće, odigrali smo dva različita poluvremena

Euronews 24.02.2023  |  Autor: Euronews

Srbija nije uspela da pobedi Grčku u Atini (97:92) i obezbedi dikretan plasman na Svetsko prvenstvo, ali će uprkos porazu imati i dalje dve dobre prilike da se nađe na najvećoj košarkaškoj smotri. "Orlovi" su imali svoje prilike u glavnom gradu Grčke večeras.

Tokom čitavog susreta su održavali prednost od 8-12 poena. Čak je i Ognjen Jaramaz imao šut sa pobedu, ali je promašio pokušaj sa distance, pa je meč odlučen nakon produžetaka (80:80). Posle utakmice govorio je selektor Svetislav Pešić, koji istakao da je njegova ekipa odigrala dva različita poluvremena. "Bile su to maltene dve različite utakmice. U prvih 20 minuta smo imali odličnu odbranu, kojom smo kontrolisali igru, a kontrolisali smo i ofanzivni skok i