Nastavak pobedničkog niza! Dortmund srušio Hofenhajm pa je sada lider na tabeli - pobede Lajpciga, Verdera, Herte i Volfsburga!

Kurir 25.02.2023
Nastavak pobedničkog niza! Dortmund srušio Hofenhajm pa je sada lider na tabeli - pobede Lajpciga, Verdera, Herte i…

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas u gostima Hofenhajm sa 1:0, u meču 22. kola nemačke Bundeslige.Strelac odlučujućeg gola bio je Julijan Brant u 43. minutu.

Borusija je na prvom mestu sa 46 bodova, tri više i utakmicom više od minhenskog Bajerna i Union Berlina. Hofenhajm je na 16. poziciji sa 19 poena. U narednom kolu, Borusija će dočekati Lajpcig, dok će Hofenhajm gostovati Majncu. U istom terminu Lajpcig je kao domaćin pobedio Ajntraht iz Frankfurta sa 2:1. Golove za Lajpcig postigli su Timo Verner u šestom i Emil Forsberg u 40. minutu, dok je strelac za Ajntraht bio Đibril Sou u 61. minutu. Lajpcig je četvrti sa 42